Тимът на Волфсбург поднесе сензацията на 28-ия кръг, след като разби с 4:1 Байер Леверкузен във визитата си на „Бай Арена”. В 43-ата минута Марио Погранчич даде аванс на „вълците”, а два гола за четири минути – на Максимилиан Арнолд (64) и Ренато Щефан (68) направиха разликата много сериозна. Четвърт час преди края пък бранителят Погранчич за втори път с глава наказа „аспирините”, които играха безобразно във вторник вечер.

По този начин Байер излезе от Топ 4 в Бундеслигата и остана с 53 точки, като четвърти вече е Борусия Мьонхенгладбах със същия точков актив, ала с по-добрите си показатели. Волфсбург пък е шести с 42 точки.

44 снимки

В 13-ата минута отбраната на Байер закъсна с действията си и топката бе пусната вляво за Брекало. Той центрира успоредно за Вут Вегхорст, но в сетния миг Едмон Тапсоба изчисти в ъглов удар. Миг по-късно Ренато Щефан стреля от средна дистанция, но право в ръцете на Храдецки.

В 16-ата минута стражът на "аспирините" спаси отбора си от гол, след като Жоао Виктор бе видян в пеналтерията и засече топката, но веднага вратарят Храдецки скъси ъгъла и с тяло изби топката в ъглов удар. Добрите изяви на "вълците" продължиха с добрите си изяви на "Бай Арена", ала пропуски в хода на полувремето направиха Арнолд и Жоао Виктор на два пъти. Интересен факт беше, че момчетата на Петър Бош трудно успяваха да създадат нещо опасно пред вратата на Коен Кастеелс.

В 38-ата минута Амири центрира от корнер, но стреля директно към вратата на Кастеелс. Тя "кацна" на напречната греда на вратата на Волфсбург, ала реферът помисли, че тя е отбита от вратаря и показа нов ъглов удар. След него, при късо изпълнение, топката пак дойде в Амири и той пласира дълъг пас за Кай Хавертц. Звездата на тима стреля с глава от сложна позиция, а топката профуча над напречната греда на гостите.

В 43-ата минута гостите откриха резултата в Северен Рейн-Вестфалия. Тогава Марин Погранчич се извиси над всички след центриране от свободен удар и с глава прониза Лукаш Храдецки след паса на Макс Арнолд. Втората част започна с натиск на гостите, а първият шанс дойде за Брекало в 47-ата минута. Той получи пас отляво на Виктор, овладя топката и премина край Бендер. Последва удар към вратата, ала Храдецки с великолепна намеса спаси "втори" гол срещу своя тим.

В 64-ата минута Волфсбург получи право да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Максимилиан Арнолд, който стреля ниско по земя, а топката се отклони в крака на Кай Хавертц и влетя в мрежата на Лукаш Храдецки, който нямаше как да реагира след рикошета и резултатът стана 2:0. Миг по-късно пък двата отбора започнаха да се бутат край тъчлинията след стълпотворение между Диаби и Гинчек. В 75-ата минута пък Марио Погранчич реализира втория си гол, след като отбраната на "аспирините" любезно за пореден път го остави да засече центриране с глава след фаул, а Храдецки бе безпомощен и в тази ситуация.

Миг по-късно Хавертц стреля от добра позиция с левия крак към вратата на Кастеелс, но топката профуча край десния страничен стълб на гостуващата врата. Все пак "аспирините" вкараха почетно попадение в 85-ата минута, когато Юлиан Баумгартлингер прониза Кастеелс след грешка в защитата на Волфсбург - 1:4.

Миг по-късно резервата Мармуш можеше да възстанови четирите гола аванс на Волфсбург, но не сполучи с удара си. В добавеното време на мача пък "вълците" създадоха чудесно нападение отляво, а Шлагер засече топката от малък ъгъл, но не успя да отправи точен удар. Това бе и последният по-интересен щрих от срещата.

Стартовите състави на двата тима:

Байер Л: Лукаш Храдецки – Вендел, Свен Бендер, Едмонд Тапсоба – Надием Амири, Керем Демибрай, Чарлс Арангиз, Мичел Вайзер – Муса Диаби, Кай Хавертц, Карим Белараби

Волфсбург: Коен Кастеелс – Кевин Мбабу, Марин Погранчич, Джон Бруукс, Жером Русийон – Ренато Щефен, Шавер Шлагер, Максимилиан Арнолд, Йосип Брекало – Вут Вегхорст, Жоао Виктор