Новакът във Втора Бундеслига Дуисбург, воден от Илия Груев, спечели първата си точка в новото първенство. В мач от втория кръг „зебрите” стигнаха до 1:1 като домакини на Бохум.

Дуисбург откри резултата още в 7-ата минута, след като украинецът от български произход Борис Ташчи реализира с чудесен изстрел от далечно разстояние, който попадна в ъгъла на вратата.

Груев взе в Дуисбург спряган за български национал

Гостите изравниха в самото начало на втората част, когато от малък ъгъл точен бе Яник Бандовски. В заключителната част на мача гостите упражниха натиск, но не успяха да стигнат до победно попадение и така на свой ред също спечелиха първа точка в шампионата.

В първия си мач Дуисбург загуби с 0:1 от Динамо Дрезден след късен гол на съперника.