За първи път във футболната история съдия отсъди дузпа на почивката, когато двата отбора се бяха прибрали в съблекалнята. Това се случи по време на мача между борещите се за спасение в Бундеслигата Майнц 05 и Фрайбург. Двубоят на стадион "Опел Арена" завърши с победа на домакините с 2:0.

Майнц закрачи към спасението с важен успех

На почивката съдията Гуидо Винкман изгледа повторение на ситуация от края на първото полувреме, отсъди дузпа за игра с ръка и повика играчите обратно на терена. Аржентинецът Пабло де Бласис бе точен от "бялата точка" и даде преднина на домакините, а отново той бе точен за крайното 2:0 десет минути преди края на втората част след безумна грешка на вратаря на Фрайбург Александер Шволов.

Майнц се изравни по точки с Фрайбург и двата отбора са съответно на 15-о и 16-о място в класирането.

Протест по немски: Залп с тоалетна хартия

По време на почивката също така се проведе поредната протестна акция срещу провеждането на срещи от първенството в понеделник и фенове на домакините обсипаха терена с тоалетна хартия. / БГНЕС