Световният шампион от 2014 година Германия победи с 1:0 Чехия като домакин в Лайпциг в контролна среща преди двубоите от Лигата на нациите тази седмица. Победното попадение отбеляза Валдшмид в 13-ата минута.

Очаквано, домакините доминираха през първата част и можеха да водят с повече от един гол, но пропуснаха няколко добри шанса. Единственото попадение бе в 13-ата минута, когато се разписа нападателят на Фрайбург Джан-Лука Валдшмит. Щурмът тръгна след диагонално подаване на Антонио Рюдигер към Баку. Дебютантът дриблира към пеналтерията, Нойхаус стреля, но стражът Павленка изби. При добавката обаче Валдшмит разпечата мрежата на чехите.

В края на частта с две отлични намеси Павленка опази вратата си от втори гол тази вечер.

В 51-ата минута германците претендираха за наказателен удар заради игра с ръка на Сучек в наказателното поле, но арбитърът даде знак играта да продължи. Маншафта показа малко от играта си от първите 45 минути през втората част, докато чехите бяха по-активни, но в крайна сметка резултатът се запази и Бундестима се оказа крайният победител.