Отборът на Вердер Бремен победи Кьолн с 2:1 в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. С успеха Вердер вече е 13-и с 30 точки в актива си, колкото има и 14-ият Фрайбруг.

Тимът на Кьолн пък е последен, 18-и във временното класиране в Германия с едва 17 точки и вече 17 поражения през сезона.

Още в 5-ата минута домакините можеха да открият. Златко Юнузович стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите Тимо Хорн спаси. Флориан Кайнц пък внесе напрежение пред вратата на Кьолн в 30-ата минута, когато отново Хорн внимаваше и предотврати опасността.

Три минути по-късно обаче, в 33-ата Милош Велкович засече чудесно след центриране от корнер и откри за 1:0 за Вердер Бремен. В самия край на полувремето след пробив на Милот Рашица той прати топката над вратата на гостите.

Футболистите на Кьолн успяха да изравнят в 53-ата минута. Юя Осако получи чудесен пас и реализира за 1:1.

Равенството обаче трая кратко, защото в 58-ата минута Флориан Кайнц изведе Милот Ратица, който не сгреши и отново даде преднина на домакините - 2:1.

Крайното 3:1 за Вердер оформи Максимилиан Егещайн в 90-ата минута.