Германският шампион Байерн Мюнхен разби Фортуна Дюселдорф с 5:0 в среща от 29-тия кръг на Бундеслигата. Резултатът бе открит в 15-ата минута, когато Занка си отбеляза автогол, а в 29-ата Бенжамен Павар удвои. В 43-ата минута Роберт Левандовски вкара дежурното си попадение и направи резултата класически. Отново той покачи на 4:0 в 50-ата минута, а 120 секунди след това и Алфонсо Дейвис оформи и крайния резултат.

„Баварците“ не оставиха съмнение в превъзходството си и напълно заслужено се поздравиха с успеха. Възпитаниците на Ханс Флик бяха безпощадни и само късметът покри Фортуна да си тръгне от „Алинац Арена“ унижен.

С този успех Байерн вее има 10 точки аванс на върха пред Борусия и се е устремил към поредната си титла от Бундеслигата .В следващия кръг те гостуват на Байер Леверкузен. Фортуна пък остава в плейофната позиция за изпадане с актив от 27 точки, на една от спасението. В следващия кръг приема Хофенхайм.

Мачът ще се запомни и заради двете попадения на Роберт Левандовски, с което той вече е вкарвал на всички клубове от настоящия състав на Бундеслигата. Освен това полският национал вече има 43 головете си през сезона, изравнявайки върховото постижение в кариерата си от сезон 2016/2017 г. За последните пет кампании той няма по-малко от 40 попадения във всички турнири с екипа на „баварците“.

Първият удар към една от двете врати дойде в четвъртата минута и бе дело на Алфредо Моралес, който получи подаване от крилото и опита интересен удар, но право в ръцете на вратаря Мануел Нойер.

Домакините поведоха в 15-ата минута. Томас Мюлер намери Серж Гнабри в наказателното поле, а той с едно докосване намери Бенжамен Павар. Французинът засече и топката се отби в тялото на Занка, след което влетя в мрежата за 1:0.

В 28-ата Томас Мюлер преодоля защитник в наказателното поле на гостите и стреля, но вратарят Флориан Кастенмайер успя да избиер в корнер.

От последвалото центриране от ъгловия удар от Джошуа Кимих, шампионите удвоиха аванса си, след като Бенжамен Павар засече топката с глава - 2:0.

Пет минути по-късно гостите имаха шанса да върнат едно попадение, но Алфонсо Дейвис подложи крак в последния момент и спря опасен удар на Кенан Караман.

В 43-ата минута и Роберт Левандовски се разписа, след като завърши мълниеносна атака на „баварците“.

На почивката Люка Ернандес бе заменен от Михаел Кюзанс заради контузия.

Пет минути след началото на втората част Байерн стигна до ново попадение. Кингсли Коман намери Серж Гнабри отдясно в наказателното поле, който пък пусна пас, успоредно на вратата, който бе засечен от Левандовски – 4:0.

120 секунди след това Алфонсо Дейвис буквално се подигра със защитата на Фортуна. Младият канадец премина през четирима футболисти на гостите в наказателното поле и реализира за 5:0.

След близо час игра Андре Хофман засече с глава на далечната греда центриране отдясно, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

В 62-ата минута Иван Перишич и Алваро Одриосола влязоха на местата на Кингсли Коман и Бенжамен Павар.

Минута по-късно Байерн пропусна нова ситуация за гол. Дейвид Алаба намери с превъзходен пас отдясно в малкото наказателното поле Томас Мюлер, който стреля мощно, но неточно.

В 65-ата минута Нико Гийселман шутира силно от границата на наказателното поле, но Нойер успя да избие в ъглов удар.

15 минути преди края на срещата Томас Мюлер бе заменен от Джошуа Зиркзее. Три минути след това своя дебют за Байерн направи 19-годишния Оливер Батиста Майер, който смени Серж Гнабри.

БАЙЕРН МЮНХЕН – ФОРТУНА ДЮСЕЛДОРФ 5:0

1:0 Занка (автогол)15'

2:0 Бенжамен Павар 29'

3:0 Роберт Левандовски 43'

4:0 Роберт Левандовски 50'

5:0 Алфонсо Дейвис 52'

Стартови състави на двата отбора:

БАЙЕРН МЮНХЕН (4-2-3-1): 1. Мануел Нойер (к) – 5. Бенжамен Павар, 21. Люка Ернандес, 27. Давид Алаба, 19. Алфонсо Дейвис – 32. Джошуа Кимих, 18. Леон Горецка – 29. Кингсли Коман, 25. Томас Мюлер, 22. Серж Гнабри – 9. Роберт Левандовски

Старши треньор: Ханс Флик

ФОРТУНА ДЮСЕЛДОРФ (4-1-4-1): 33. Флориан Кастенмайер – 23. Нико Гийселман, 3. Андре Хофман, 19. Матиас Йоргенсен, 25. Матиас Цицерман – 13. Адам Бодзек (к) – 15. Ерик Томи, 22. Кевин Щрйогер, 6. Алфредо Моралес, 20. Стивън Скшибски – 11. Кенан Караман