Байерн Мюнхен завърши сезон 2017/2018 с поражение у дома от Щутгарт с 1:4. Така малко беше вгорчено настроението на феновете, по повод награждаването на баварците за шампионската титла.

Срещата започна с гол на "швабите" още в 5-ата минута, след като Донис се измъкна отдясно и пусна пас към Гинчек, който се разписа за 1:0. Байерн се върна в играта и мача, след като Толисо се възползва от пас на Левандовски и се разписа.

С отлична самостоятелна атака Донис направи резултата 2:1 в 42-ата минута на срещата.

Щутгарт реши изхода от двубоя в първите минути на второто полувреме, след като Аколо и Гинчек направиха резултата 4:1. Така в крайното класиране Щутгарт завърши на седмата позиция с актив от 51 точки, а Байерн финишира с 84.