След поражението от Хофенхайм в миналия кръг, Байерн Мюнхен се върна на победния път в Бундеслигата след категоричен успех с 4:0 над Майнц на своя "Алианц Арена".

Мад всички за успеха бяха Ариен Робен и Роберт Левандовски, които реализираха по две попадения - два за Робен през първото полувреме и два за Лева през второто.

Голямата роля за първия гол в мача всъщност бе на Томас Мюлер. Неговият удар обаче чукна по крака Робен, което промени съвсем леко траекторията - достатъчно, за да заблуди Рене Адлер и да влезе във вратата му.

Положенията продължиха като гостите също имаха добро такова чрез Робин Куасон. Робен и Артуро Видал пропуснаха за Байерн, а най-фрапантен бе пропускът на Кингсли Коман в 22-ата минута. Френският национал получи перфектен пас и от няколко метра имаше достатъчно време да насочи топката към вратата. Вместо това обаче той нацели напречната греда.

Веднага след това и Левандовски бе близо до попадението, което все пак падна в следващата минута. Йосуа Кимих изведе чудесно Робен, който чукна над Адлер за 2:0.

Интригата в мача приключи 5 минути след подновяването на играта. Томас Мюлер напредна отдясно и с хубав пас по земята намери връхлитащия Левандовски, за когото не бе проблем да засече във вратата.

В 67-ата минута и Мануел Нойер трябваше да показва класа след опасен изстрел на Фабиан Фрай от далечно разстояние. Адлер пък спаси по блестящ начин удар с глава на Видал.

Крайното 4:0 бе оформено в 77-ата минута, в която Кимих центрира към Левандовски и полският голмайстор много майсторски вкара с глава като прати топката към далечния удар с докосване в земята.

Малко след това влезлият като резерва Себастиан Руди уцели левия страничен стълб с удар от границата на наказателното поле, а до края на мача Йошинори Муто за Майнц и Коман за Байерн можеха да се запишат сред голмайсторите, но бяха отказани от добри вратарски спасявания.

Във временното класиране Байерн е втори с 9 точки, на 1 зад лидера Хановер. Майнц е 14-и с едва 3.