Байерн крачи с лекота по пътя си към поредната титла в Бундеслигата и рядко допуска грешки, но и е улесняван от преследвачите си постоянно. Шалке и Байер Леверкузен не успяха да запишат победи в битките си от 21-ия кръг и още повече заплетоха възела в подножието на върха.

"Кралскосините" от Гелзенкирхен се издъниха в домакинството на Вердер, в което инкасираха драматична загуба с 1:2 в на практика спечелен мач за тях. "Аспирините" пък поне взеха точка, но се задоволиха само с хикс в гостуването на Фрайбург.

А мачът на "Фелтинс Арена" започна перфектно за домакините от Шалке. Те поведоха при първата си сериозна атака в средата на първата част. В 24-та минута Набил Бенталеб намери Йевхен Коноплянка в половината на Вердер и украинецът се впусна в самостоятелен пробив.

Тъй като никой от противниковия състав не тръгна да го пресича, той реши да стреля от далечна дистанция. Топката рикошира в гредата и влезе в мрежата на слисания вратар на "бременските музиканти" - 1:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея домакините изпуснаха да решат всичко. Между 52-та и 55-та минути Леон Горецка, Франко ди Санто, Бастиан Очипка и Налдо направиха четири непростими пропуска, а стражът на гостите се превърна в герой и запази шансовете на тима си.

В 77-та минута Гуидо Бургщалер направи поредния голям пропуск за Шалке и само минута след това всичко сякаш рухна за тима. Първо още в следващата минута Матия Настасич беше изгонен за втори жълт картон, а в 80-та минута Вердер изравни.

Тогава Лудвиг Аугустинсон стреля от пряк свободен удар, вратарят на Шалке се намеси нескопосано и изпусна топката, а при добавката Макс Крузе направи 1:1. Две минути след това Марко Пяца тресна греда за "кралскосините".

Мизерията за домакините беше пълна в последната минута на продължението, когато Здравко Юнузович се разписа за 2:1 за Вердер при втората хубава атака на тима си за целия мач и взе трите точки на път към Бремен.

В другия мач, касаещ представител на подножието на върха, Байер Леверкузен изпусна победата над Фрайбург навън, след като пропусна по-чистите положения и мачът завърши 0:0.

Така "аспирините" поне се изкачиха на втората позиция с 35 точки, но вече са на 18 зад Байерн, а им остава битката за зона Шампионска лига, която ще е много напечена. Шалке е с 34 и на третата позиция.