Без никаква милост Борусия Дортмунд разгроми с 6:1 като гост Падерборн в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Домакините са последни в класирането и само чудо може да ги спаси от изпадане.

С хеттрик блесна Джейдън Санчо, който за първи път започна титуляр след рестарта на сезона. Торган Азар (54), Ашраф Хакими (85) и Марсел Шмелцер (87) отбелязаха другите голове за Дортмунд. Уве Хюнемайер вкара почетното попадение от дузпа в 72-ата минута. След головете си Санчо и Хакими показаха фланелки с надпис "Справедливост за Джордж Флойд" в памет на загиналия наскоро афроамериканец в САЩ при арест.

Гостите влязоха по-добре в мача, но първата опасност беше пред тяхната врата. В 11-ата минута Кристофър Антуи-Аджей се озова в чудесна позиция, но прати топката встрани от лявата греда.

В 17-ата минута Торган Азар отправи опасен удар към десния ъгъл на вратата на Леополд Цингерле, но стражът на Педерборн показа страхотен рефлекс и спаси. "Жълто-черните" продължиха да натискат и в 26-ата минута  Рафаел Герейро бе изведен на удобна позиция в наказателното поле. Ударът му обаче мина малко встрани от дясната греда.

Футболистите на Дортмунд продължиха да тормозят домакините с постоянни атаки, но Джейдън Санчо, Ашраф Хакими и Емре Джан показаха неточен мерник. В 41-ата минута Антуи-Аджей опита да притесни вратаря Бюрки, но топката профуча далеч от целта. Последната възможност преди почивката се откри пред Юлиан Брандт, но и той шутира покрай дясната греда.

Гостите увеличиха оборотите още с началото на второто полувреме и това даде резултат. Четири минути след почивката Хакими принуди вратаря Цингерле да показва класа, избивайки удар в долния десен ъгъл.

Крепостта на Падерборн не издържа и рухна в рамките само на три минути. Най-напред в 54-ата минута Емре Джан центрира остро отдясно, вратарят Цингерле изби топката, но тя попадна в Торган Азар, който без забавяне я прати в мрежата на домакините за 0:1.

Юлиан Брандт бе в основата на втория гол в 57-ата минута. Той демонстрира страхотен поглед и направо задължи Джейдън Санчо да вкара отблизо.

В 72-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа и Уве Хюнемайер не сгреши от бялата точка, намалявайки на 1:2. Радостта им бе твърде кратка, тъй като две минути по-късно Джейдън Санчо показа страхотна класа в наказателното поле и с гросмайсторски удар се разписа за втори път.

Финалният шурм на Дортмунд бе впечатляващ. В рамките на 6 минути отборът на Люсиен Фавър отбеляза три попадения. Най-напред се разписа Хакими с премерен удар по диагонала, а след това вкара и резервата Марсел Шмелцер след асистенция на Витцел. В добавеното време Джейдън Санчо оформи своя хеттрик, след като завърши индивидуална атака.

ПАДЕРБОРН - БОРУСИЯ ДОРТМУНД 1:6

Голмайстори: 0:1 Торган Азар (54), 0:2 Джейдън Санчо (57), 1:2 Уве Хюнемайер (72), 1:3 Джейдън Санчо (74), 1:4 Ашраф Хакими (85), 1:5 Марсел Шмелцер (87), 1:6 Джейдън Санчо (90+1)

ПАДЕРБОРН: Цингерле, Щродийк, Хюнемайер, Шонлау, Дрегер, Василиадис (83-Сабири), Колинс, Антуи-Аджей (83-Ястшембски), Холтман, Мамба (66-Михел), Сърбени (66-Цолински)
Треньор Щефан Баумгарт

БОРУСИЯ ДОРТМУНД: Бюрки, Пишчек, Хумелс, Аканжи, Хакими, Дилейни (68-Витцел), Джан, Герейро (80-Шмелцер), Санчо, Брандт (80-Рейна), Азар