Байерн Мюнхен победи с 5:1 Борусия Мьонхенгладбах в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Байерн е категоричен лидер в Германия със 75 точки в актива си, като вторият Шалке 04 е с 52, а третият Борусия Дортмунд с 51 и мач по-малко.

Тимът на Борусия Мьонхенгладбах пък е осми в подреждането с 40 точки в актива си.

Победата бе трета поредна за Байерн след поражението от РБ Лайпциг на 18-и март.

Борусия Мьонхенгладбах откри резултата в 9-ата минута след отлична изява на Йосип Дърмич, който получи топката в наказателното поле, финтира защитник на баварците и вкара в далечния ъгъл на вратата на домакините.

Шампионите от Байерн Мюнхен обърнаха още до почивката в рамките на 4 минути между 37-та и 41-та. Сандро Вагнер се отличи с две попадения, за да направи резултата 2:1.

Комбинации между Томас Мюлер и Сандро Вагнер даде резултат и за двата гола, като първо 30-годишният нападател вкара на празна мрежа, а след това се разписа и с глава след ново центриране на Мюлер.

Тиаго Алкантара покачи на 3:1 в 51-та минута, а Давид Алаба вкара красиво попадение за 4:1 във вратата на гостите в 67-та със страхотен удар от ъгъла на наказателното поле.

Асът на Байерн Роберт Левандовски оформи крайното 5:1 в 82-та минута и така домакините заслужено ликуваха с нови три точки.