Майнц направи голяма крачка към спасението в Бундеслигата. Бившият тим на Тодор Неделев се измъкна от зоната за плейаут, след като надделя в домакинството си над прекия съперник Фрайбург с 2:0.

Пабло де Бласис от дузпа дълбоко в продължението на първата част и отново той в заключителните минути на битката се разписа в мрежата на противника и така трите точки останаха за домакините. И така те вече дишат малко по-спокойно.

Майнц беше по-активният тим от началото, но направи доста пропуски. С такива се отличи най-вече Абду Диало, като най-големият му такъв дойде в 19-та минута, когато прати топката над вратата от близка дистанция.

Първото попадение в мача дойде в продължението на първото полувреме. Тогава Марк-Оливер Кампф игра с ръка, реферът се посъветва с VAR и посочи бялата точка, откъдето Пабло де Бласис беше безпощаден за 1:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Фрайбург вдигна леко оборотите и тръгна да търси попадението. Но Паскал Щенцел и Тим Клайндинст направиха големи пропуски, а Де Бласис не успя да се разпише за втори път за домакините.

Но аржентинецът в крайна сметка сложи точка на спора в 80-та минута. Тогава вратарят на Фрайбург направи детинска грешка и след нея Де Бласис оформи крайното 2:0 и всичко приключи.

Все пак в последната минута гостите можеха да стигнат до почетен гол, но първо Нилс Петерсен нацели страничната греда, а после удар на Мануел Гулде мина на сантиметри встрани от вратата.

Така двата тима са вече с по 30 точки, но Майнц е с по-добрата голова разлика и е в позицията над чертата. Но и Майнц, и Фрайбург вече са далече от последния в зоната на директно изпадащите Хамбургер, който е с осем точки назад при само четири кръга до края на сезона.