Отборът на РБ Лайпциг временно изскочи на второто място в класирането на Бундеслигата, след като в 22-ия кръг победи комфортно у дома Аугсбург с 2:0. По едно попадение във всяко от полувремената бе достатъчно за момчетата на Ралф Хазенхютл, които засега се намират с 3 точки пред Байер Леверкузен, който в събота приема Херта Берлин.

Гостуващият Аугсбург не успя да предложи почти никакъв отпор на „Ред Бул Арена” и бе цяло чудо, че загуби само с два гола разлика. Домакините натиснаха много сериозно от самото начало и в 16-ата минута вратарят Марвин Хиц се намеси смело при шут на Тимо Вернер. Секунди по-късно германският национал се оказа в основата на първия гол. Той свали висока топка в пеналта към Юсуф Поулсен, който нанесе страховит акробатичен шут. Вратарят Хиц отрази, ала Даю Упамекано беше на точното място, за да направи добавка – 1:0.

След почивката напорът на Лайпциг стана дори по-значителен. Хиц отказа по чудесен начин Тимо Вернер в 53-ата минута, а пет по-късно защитник се намеси решително, иначе острието на домакините излизаше сам срещу вратаря.

В 70-ата минута Лайпциг си подсигури победата чрез гол от пряк свободен удар на Наби Кейта. Халфът, който ще премине в Ливърпул след края на сезона, се зае да изпълни от 24-25 метра и стреля силно покрай стената към вратарския ъгъл. Топката рикошира в купа от тела и заблуди вратаря Хиц – 2:0.

Девет минути по-късно Лайпциг можеше да увеличи аванса си, ако шутът на Кевин Кампл от фаул не бе срещнал напречната греда. В 82-ата и Поулсен се отчете с пропиляно положение, като пак Хиц парира шута, насочен в долния десен ъгъл.

В следващия кръг събралият вече 38 точки на сметката си РБ Лайпциг ще има тежко гостуване срещу Айнтрахт Франкфурт.