Бундеслигата за пореден път доказа, че не е първенство за хора със слаби сърца. И пак, за кой ли път, в невероятен сценарий беше замесен тимът на Борусия Дортмунд.

Вестфалците отмъкнаха успеха в домакинството на Айнтрахт с последния удар в мача, а това беше вторият гол на привлечения през януари Миши Батшуай в тази битка. Но такова описание е твърде постно.

Домакините водеха благодарение на автогол до 75-та минута, когато допуснаха изравняване от Лука Йович. Но влезлият като резерва Батшуай две минути след това даде аванс на тима си, който изглеждаше достатъчен за трите точки.

Дани Блум обаче изравни в първата минута на продължението и изглеждаше, че "Сигнал Идуна Парк" няма да се наслади на успех на любимците си. Преди на сцената пак да излезе Миши Батшуай и да изкове успеха по най-драматичния начин с последния удар в мача.

Иначе Борусия почна страхотно от самото начало и Кристиан Пулишич изпусна чист гол в 10-та минута. Но само две по-късно авансът беше изкован. Марко Рус от Айнтрахт засече в собствената си врата центриране успоредно на голлинията, но ако не го беше направил той, щеше да го стори играчът в жълто-черно зад него.

Последваха равностойни минути, в които гостите от Франкфурт изпуснаха няколко шанса, както и домакините, преди да се стигне до развръзката в последния четвърт час. Тогава първо Лука Йович, който беше влязъл като резерва малко преди това, с глава простреля вратаря на Дортмунд при едно центриране от фаул на Джулиан де Гузман.

Но отговорът на домакините беше светкавичен. Само две минути след това Миши Батшуай, който влезе на терена в 62-та минута, получи една топка от Пулишич на границата на наказателното поле и с премерен удар опъна мрежата за 2:1.

Всичко вървеше по сценария на домакините до продължението на двубоя. В 91-та минута Да Коща пусна успоредно на голлинията, където защитата и вратарят на Борусия се разминаха с топката и на празна врата връхлитащият Дани Блум изравни за 2:2.

Но домакините не се примириха. В последната минута на мача Гонсало Кастро намери Батшуай зад защитата и белгиецът щеше да скъса мрежата с удара си. Гостите претендираха за засада, но напразно и така вестфалците взеха трите точки.

С тях те вече имат 45 в актива си на третото място, на една зад регионалния съперник Шалке. Айнтрахт остава пети с 42 точки, но борбата за квотите в Шампионската лига ще е ожесточена до края.