Един от лидерите в Бундеслигата към момента Хофенхайм изгуби точки при гостуването си на Кьолн, завършвайки 1:1 в мач от 30-я кръг на шампионата.

Така Хофенхайм остава с 55 точки на третото място във временното класиране в Германия, а четвъртият Борусия е с 53 и мач по-малко и може да измести Хофе при успех над Борусия Мьонхенгладбах в събота вечер.

Лидер в Бундеслигата е Байерн Мюнхен с 69 точки.

Отборът на Кьолн пък натрупа 41 точки и дели шеста позиция в подреждането с Фрайбург.

Двата тима изиграха интересен сблъсък, а домакините вече виждаха успеха, когато падна изравнителното попадение за Хофенхайм в третата минута на добавеното време.

Иначе още в 4-ата минута Андрей Крамарич стреля обещаващо от дистанция, но прати топката на сантиметри от вратата на Кьолн.

В 29-ата минута пък стражът на домакините Тимо Хорн спаси вратата си след удар с глава на Адам Салай.

Колегата му на вратата на Хофенхайм Оливер Бауман пък се намеси навреме при неразбирателство в защитата на гостите в 41-ата минута, а две по-късно Доминик Хайнц намери Юя Осако, който опита удар, но не успя да застраши Бауман.

Домакините поведоха в 58-ата минута с попадение на Леонардо Битенкурт. 23-годишният Битенкурт бе изведен чудесно от Йонас Хектор и не сгреши за 1:0 за Кьолн.

До края на двубоя Милош Йоич пропусна да увеличи преднината на домакините в 85-ата минута, а в 90-ата Матиас Леман получи отличен пас и стреля, но вратарят на Хофенхайм спаси.

В добавеното време гостите стигнаха до точката, след като Никлас Шюле намери Керем Демирбей, който с отличен удар реализира за финалното 1:1.