Битката за местата в зона Шампионска лига и Лига Европа, както и при замесените при изпадащите в Бундеслигата се завърза и остана за последния кръг, след изиграването на срещите от 33-ия кръг.

Яснота има при шампиона Байерн и при първия изпаднал Кьолн, другите въпросителни остават. Двата тима днес изиграха един интересен мач и Байерн спечели с 3:1, след като губеше с 0:1.

В зона Шампионска лига Шалке е сигурен, след като победи Аугсбург като госх с 2:1. Керер откри за гостите, но Макс възстанови равенството. Автогол на Финбогасон донесе успеха на "кралскосините" и втората позиция в първенството.

Дортмунд отстъпи у дома на Майц с 1:2, а този успех спаси гостите от изпадане. Баку и Муто дадоха аванс на Майнц в първите 13 минути на срещата, а Филип само намали резултата. Дортмундци са трети с актив от 55 точки.

За четвъртото място ще е люта битка между Хофенхайм, Леверкузен и РБ Лайпциг. Хофе загуби гостуването на Щутгарт с 0:2, "аспирините" взеха точка при гостуването на Вердер, а РБ Лайпциг не остави шансове на Волфсбург с 4:1. Така "вълците" заемат 16-ото място, което ги изпраща на бараж, кръг преди края.

Хамбургер е тимът, който изпада до този момент, след като загуби като гост с 0:3 от Айнтрахт Франкфурт.

Фрайбург загуби от Борусия Мьонхенгладбах с 1:3, но ще се нуждае от точка в последния кръг у дома с Аугсбург.