Хановер 96 записа много важна победа с 2:1 над намиращия се в отлична форма Вердер Бремен в първия мач от 29-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят бе важен и за двата отбора предвид факта, че са замесени в битката за оцеляване. Домакините от Хановер бяха в серия от 5 поредни загуби, докато техният съперник, който в един момент изглеждаше много вероятен изпадащ, бе спечелил последните си три двубоя и имаше само една загуба в последните си девет двубоя.

В равностойния двубой на „ХДИ Арена” обаче домакините се оказаха по-ефективни в атака и след отлично първо полувреме стигнаха до успеха. Именно в него Хановер реализира и двата си гола. В 17-ата минута Мартин Харник реализира след отличен пас по земя отдясно на Мико Алборнос. В 41-ата минута Марвин Бакалорц уцели гредата с много техничен прехвърлящ удар, но топката се върна към наказателното поле. Там Феликс Клаус бе най-съобразителен и реализира.

Вердер върна надеждите си в 74-ата минута, когато Исак Белфодил засече по превъзходен начин с глава центриране на Томас Дилейни и успя да изненада Филип Чаунер.

Гостите имаха изключителен шанс да изравнят в добавеното време, но от близко разстояние Себастиан Лангкамп направи непостим пропуск.

Така Хановер вече има 35 точки, с които е на 9 над зоната на изпадащите и може да се чувства по-спокоен за бъдещето си в елита. Вердер с позиция напред, на 12-о място, с 36 точки.