Хамбургер драпа с последни сили да спаси кожата си в Първа Бундеслига, като успя да надвие втория в класирането Шалке с 3:2 у дома си.

Мачът от 29-ия кръг на немския шампионат предложи доста обрати, като първи вкараха гостите – Налдо реализира с глава в 9-ата минута за 0:1.

Хамбургер изравни след изпълнение на тъч на Дъглас, което защитата на Шалке проспа, а Костич докопа топката и я запрати с глава във вратата но гостите за 1:1 в 17-ата минута.

Настойчивостта на „хамбургерите” и по-специално на Холтби му позволи в два такта да отбележи за 2:1 в 52-ата минута.

С добавка в 63-ата минута Бургщалер възстанови равенството – 2:2.

И дойде моментът на Аарон Хънт в 84-ата минута, когато с далечен удар той донесе победата на Хамбургер с 3:2.

Хамбургер се изкачи на предпоследното място с 22 точки, но е много трудно да запази непрекъснатия си досега елитен статут, защото е на 7 точки от спасението 5 кръга преди края.

Шалке е втори с 52 на 20 точки зад пресния шампион Байерн и с 4 пред третия Борусия Дортмунд, който е с мач по-малко.