Елитният Хамбургер отпадна в първия кръг на турнира за Купата на Германия.

Трикратният носител на трофея загуби с 1:3 при гостуването си на третодивизионния Оснабрюк, въпреки че игра през по-голямата част от двубоя с човек повече.

Защитникът на домакините Марсел Апия получи директен червен картон още в18-ата минута.

С числено намален състав Оснабрюк стигна до три попадения чрез Халил Савран, Марк Хайдер и Ахмет Арслан, а голът от дузпа на Боби Ууд четвърт час преди края беше малка утеха за състезателите на Маркус Гиздол.

Отборът на РБ Лайпциг пък нямаше особени проблеми и разгроми с 5:0 като гост аматьорския Дорфмеркинген.

Юсуф Поулсен се разписа от дузпа и асистира за останалите четири попадения, Марсел Забицер вкара два гола, а Тимо Вернер също реализира, като пропусна и 11-метров наказателен удар.

Тимът Волфсбург се поизмъчи срещу четвъртодивизионния Айнтрахт Нордерщед, но стигна до успеха с 1:0 след точен удар на Игнасио Камачо в 59-ата минута.

Напред продължават още отборите на Хановер 96, Инголщадт, Унион Берлин, Гройтер Фюрт и Бохум.