Плеймейкърът Марио Гьотце сложи край на дългото чакане да се завърне на футболния терен. Германцът стори това в лятната контрола срещу Урава Редс, която „жълто-черните” спечелиха с 3:2.

Гьотце не бе помирисвал терен от февруари досега заради метаболитен проблем. С цената на много усилия той надмогна заболяването, а това му позволи днес да се появи като резерва през второто полувреме на срещата. Новият треньор на Борусия Петер Бош сподели, че не смята да прибързва по отношение на футболиста. „Преди всичко се радвам за Марио. Той не тренираше и не играеше от доста дълго време. Длъжни сме да бъдем внимателни. Радвам се, че днес той записа 30 минути. Самият Марио също е много щастлив от мача”, каза холандският тактик.

Гьотце обнадежди Бош, отново тренира с Дортмунд

Мачът донесе и първата победа за Бош, откакто пое руля в Дортмунд. „Макар да бе само приятелски мач, се радвам, че победихме. Това ни дава по-позитивно цялостно чувство.  Двубоят беше по-добър от този във вторник, но тогава не ни беше толкова лесно”, отчете наставникът.

Гаджето на Гьотце отново побърква мъжкото око

Иначе японският тим откри резултата в 24-ата минута чрез Короки, а резултатът остана непроменен до почивката. Дортмунд осъществи пълен обрат в заключителните 15 минути. Два гола на Емре Мор в 76-ата и 79-ата изведоха германците напред. Урава изравни за 2:2 в 85-ата чрез Ендо, но две минути преди края на редовното време Андре Шюрле донесе успеха.