Дортмунд сложи край на мечтата на Лоте, уреди си класика с Байерн

Публикувана в 21:36 на 14 март 2017 1590 0

Борусия Дортмунд е последният полуфиналист за Купата на Германия. „Жълто-черните” победиха третодивизионния Шпортфройнде Лоте с 3:0 в четвъртфинала, който бе отложен с почти две седмици заради обилния сняг, който попречи на провеждането му по план.

Симпатичният отбор от Лоте се превърна в истинската сензация на турнира, след като отстрани последователно Вердер Бремен, Байер Леверкузен и Мюнхен 1860.

Срещу Дортмунд пък Шпортфройнде стоеше равностойно в първите 45 минути, които завършиха без голове.

През втората част обаче класата на „жълто-черните” си каза думата и те стигнаха до успеха след три гола.

Откриващото попадение падна в 58-ата минута и бе дело на младока Кристиан Пулишич, който получи прекрасен пас от Усман Дембеле и от близко разстояние вкара за 1:0.

В 66-ата минута авансът вече бе удвоен след удар чудесен удар от въздуха на Андре Шюрле. Германският национал получи хитър пас с глава от Рафа Герейро и с мощно изпълнение от няколко метра реализира за 2:0. Крайното 3:0 оформи Марсел Шмелцер с прекрасен изстрел от пряк свободен удар.

Така Борусия оформи поредната германска класика с Байерн. Жребият отреди двата отбора да се срещнат на полуфиналите като домакин в мача на 25 април ще бъде Байерн. В другия полуфинал се срещат Борусия Мьонхенгладбах и Айнтрахт Франкфурт.