Борусия Дортмунд победи Айнтрахт Франкфурт с 3:1 в мач от 29-я кръг на Бундеслигата. Борусия натрупа 53 точки, но все още изостава с 1 от третия Хофенхайм, който пречупи Борусия Мьонхенгладбах с 5:3 и вече има 54 точки в актива си.

Победата бе важна за тима от Дортмунд след пораженията от Байерн в Бундеслигата и от Монако в Шампионската лига. Тимът на Айнтрахт Франкфурт пък удължи серията си без успех в Германия на 10 мача.

Освен победата добрата новина за Борусия Дортмунд бе и завръщането на Марко Ройс в титулярния състав и то с гол. Ройс вкара за 1:0 още във 2-ата минута на мача.

Гостите изравниха в 29-ата с попадение на Марко Фабиан, но Борусия бързо излезе отново напред – в 34-ата минута за 2:1 се разписа Сократис Папастатопулос с красиво изпълнение.

Крайното 3:1 оформи Пиер-Емерик Обамеянг в 86-ата минута.

Засилените мерки за сигурност около "Сигнал Идуна Парк" преди мача пък бяха видими, след атаката срещу автобуса на Борусия във вторник вечер преди двубоя с Монако в Шампионската лига.

Марк Бартра беше изписан от болницата

Отборът на Хофенхайм победи Борусия Мьонхенгладбах с 5:3. След две поредни победи и четири мача без поражение, Борусиь допусна загуба и остава с 39 точки. Хофенхайм поведе с 2:0 с два гола на Адам Салай, но гостите стигнаха до 2:2, което би дало шанс на Дортмунд да излезе трети в класирането. Тимът на Хофенхайм обаче стигна до 5:3 с още два гола на Керем Демирбей и един на Марк Утх.

Вторият в Бундеслигата РБ Лайпциг победи Фрайбург с 4:0 и със своите 61 точки продължава преследването на лидера Байерн Мюнхен, който е с 68 в актива си. Байерн гостува по-късно в събота вечер на Байер Леверкузен. Отборът на Фрайбург остава шести в подреждането с 41 точки.

В другите срещи от 29-я кръг: Майнц 05 победи Херта с 1:0, Волфсбург се справи с Инголщад с 3:0, а Аугсбург пречупи Кьолн с 2:1 и приключи мача с двама човека по-малко.