Борусия Дортмунд живя на ръба, но въпреки загубата с 1:3 от Хофенхайм, ще играе в Шампионска лига. Малко не стигна на Байер Леверкузен да измести Борусия Дортмунд от четвъртото място в крайното класиране.

Хофенхайм постигна изключително важен успех с 3:1 при домакинството си на Борусия Дортмунд и по този начин си осигури третото място в крайното класиране.

Първата опасност в мача бе създадена от играчите на Борусия Дортмунд в 18-та минута. Рафаел Герейро бе изведен на отлична позиция сам срещу Оливер Бауман, който обаче успя да спаси удара му.

Роман Бюрки направи страхотно спасяване в 20-та минута, когато отрази опасния удар с глава на Андрей Крамарич.

Хофенхайм поведе в резултата в 26-та минута. След груба грешка на Роман Бюрки топката попадна в Андрей Крамарич, който не пропусна да вкара.

Пред Андре Шюрле се откри отлична възможност в 33-та минута, но след удара му топката премина встрани от левия стълб на вратата на Бауман.

Борусия Дортмунд успя да изравни резултата в 58-та минута. Рафаел Герейро пусна отличен извеждащ пас към Марко Ройс, който отблизо вкара във вратата на Бауман.

Хофенхайм бързо успя да си върне аванса. В 63-та минута Крамарич пусна перфектен пас към Адам Шалай, който излезе сам срещу Бюрки и отблизо го прехвърли за 2:1.

Хофенхайм успя да отбележи трети гол в 73-та минута. След много голямо разбъркване в наказателното поле на Борусия Дортмунд топката попадна в Павел Кадержабек, който успя да вкара топката във вратата на Бюрки.

След тази победа Хофенхайм завърши на трето място с 55 точки и по-добра голова разлика от четвъртия Борусия Дортмунд.

Байер Леверкузен спечели с 3:2 срещу Хановер 96, но това се оказа недостатъчно за „аспирините“, които завършиха на пета позиция.

Леверкузен поведе в резултата в 3-та минута с гол на Аларио.

Вендел пропусна дузпа в 6-та минута.

Аларио удвои преднината за Байер в 18-та минута.

Юлиан Бранд вкара трети гол в 55-та минута.

В 85-та минута съдията Винкман свири дузпа за Байер, но след като прегледа ситуацията с помощта на видео повторенията той отмени своето първоначално решение.

Хановер намали изоставането си в резултата в първата минута на добавеното време на срещата чрез гол на Фулкруг.

Хановер вкара и втори гол в четвъртата минута на добавеното време на мача чрез Харник.

Байер завърши пети също с 55 точки, но по-лоша голова разлика в сравнение с Хофенхайм и Борусия Дортмунд. Хановер завърши тринайсти с 39 точки.

РБ Лайпциг разби с 6:2 като гост Херта Берлин и по този начин си гарантира участие в Лига Европа.

Упамекано даде аванс на Лайпциг с гол във 2-та минута.

Херта изравни в 4-та с попадение дело на Ведад Ибишевич.

Адемало Лукман отново изведе РБ Лайпциг напред в резултата с гол в 7-та минута.

Жан-Кевин Огюстен направи резултата 3:1 с гол в 22-та минута.

Тимо Вернер се разписа в 49-та минута, за да направи резултата 4:1.

Огюстен отбеляза своя втори гол в срещата в 54-та минута, когато направи резултата 5:1.

Саломон Калу реализира за Херта в 64-та минута.

Брума оформи крайния резултата в срещата в 82-та минута.

РБ Лайпциг завърши на шесто място с 53 точки, а Херта е десети с 43 точки.

Шалке 04 отпразнува второто място в крайното класиране с минимална победа с 1:0 при домакинството на Айнтрахт Франкфурт.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Бургщалер в 26-та минута.

Шалке завърши на второ място с актив от 63 точки, а Айнтрахт осми с 49 точки.