Байерн Мюнхен записа втора поредна загуба в домашния приятелски турнир „Ауди къп”. След като вчера баварският колос бе разбит с 0:3 от Ливърпул, сега инкасира поражение с 0:2 от Наполи. Треньорът на мюнхенци Карло Анчелоти пусна доста експериментален състав предвид задаващия се мач в събота срещу Борусия Дортмунд за Суперкупата на Германия.

Залогът в срещата бе третото място в четирстранния турнир, а младият състав на Анчелоти имаше доста ядове срещу титулярите на „везувиани”. Първите шансове в срещата се разкриха пред Кингсли Коман и Артуро Видал, като всеки от тях видя чудесни намеси на противниковия вратар Луиджи Сепе.

От другата страна Хосе Кайехон пропиля златен шанс, когато се оказа изведен съвсем сам срещу вратаря Кристиан Фрухтл. 17-годишният страж стори достатъчно, за да попречи на испанеца да завърши.

Все пак в 14-ата минута Наполи поведе след статично положение. Фрухтл успя да отрази изстрела от упор на Никола Максимович, а Калиду Кулибали дотича тъкмо навреме, за да направи успешна добавка.

До края на полувремето италианците изпуснаха още няколко идеални възможности. Дрийс Мертенс също бе отказан от Фрухтл в ситуация един на един, с което опропасти чудесното подаване на Марек Хамшик.

Домакините имаха своите претенции, когато реферите неправилно спряха Мануел Винцхаймер със засада, докато 18-годишният нападател пробиваше необезпокояван към вратата.

На почивката треньорът на Наполи Маурицио Сари направи четири промени, като Сепе, Фаузи Гулам, Лоренцо Инсиние и капитанът Хамшик напуснаха. На тяхно място се появиха другият страж Рафаел, както и полевите играчи Марко Рог, Марио Руи и Емануеле Джакерини. Тъкмо последният удвои аванса на неаполитанци в 55-ата минута. Байерн загуби лековато топката в близост до наказателното си поле, а Кайехон я пое отдясно и тръгна напред. Бившият ас на Реал Мадрид сви интелигентно паса си към точката на дузпата, където Джакерини овладя и с премерен диагонален шут матира Фрухтл – 2:0.

Този гол до голяма степен уби темпото в мача, както и последвалите множество промени в двата лагера.  По-късно тази вечер е финалът в турнира между Ливърпул и Атлетико Мадрид.