Лидерът в Бундеслигата Байерн Мюнхен разби Хамбургер с 6:0 у дома в мач от 26-ия кръг на шампионата.

На „Алианц Арена“ баварците не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и дръпнаха с три гола още преди да са изминали и 20 минути.

Франк Рибери откри резултата в осмата минута, а централният нападател Робърт Левандовски добави нови две попадения в следващите десет минути. След почивката Рибери и Левандовски вкараха по още един гол, а името си сред голмайсторите записа и Ариен Робен. В 86-ата минута Левандовски си позволи и лукса да пропусне дузпа.

По този начин тимът на Юп Ханкес се доближи на само два успеха от поредна титла в Германия, докато Хамбургер изглежда все по-близо до първото изпадане в историята си.

Единственият отбор, който е играл във всички сезони на Бундеслигата, заема предпоследно място в класирането с 18 точки, на цели седем от 16-та позиция, която дава право на участие в бараж за оцеляване.

Аугсбург се наложи като гост над Хановер с 3:1, Хофенхайм спечели у дома с категоричното 3:0 Волфсбург, а Херта и Фрайбург завършиха 0:0.

По-късно тази вечер е двубоят между Леверкузен и Борусия Мьонхенгладбах.