Байерн Мюнхен не се затрудни с Падерборн и спечели с 6:0 1/4-финалния си мач за Купата на Германия. Головете за успеха реализираха Коман, Левандовски, Кимих, Толисо и на два пъти Робен в края на двубоя.

В 19-ата минута на двубоя Байерн съумя да открие резултата, след като при опасна атака Робен се размина с топката от няколко метра, а най-близо се оказа Коман, за да даде преднина на баварците.

Само шест минути по-късно Левандовски удвои. Полякът овладя топката на гърди и от малкото наказателно поле прати топката в мрежата на слисания вратар.

Три минути преди края на първата част дълго извеждащо подаване на Матс Хумелс намери Йосуа Кимих и той от малък ъгъл направи резултата класически.

Падерборн пробва атаки към вратата на съперника, но не съумя да се разпише през тази първа част.

През втората част Байерн не намали оборотите, и отново вкара три гола.

В 55-ата минута Толисо с глава прониза безпомощния вратар на домакините, след като засече центриране от корнер.

В края на двубоя Ариен Робен направи резултата 6:0, като първо в 86-ата минута от границата на наказателното поле се разписа с отличен удар, а в края след опит за изкуствена засада, която не се получи, холандецът получи пас от Рибери и оформи крайния резултат.

Така Байерн вече е на 1/2-финалите на турнира.