Отборът на Байерн Мюнхен изгуби точки при гостуването си на Байер Леверкузен, завършвайки наравно 0:0. Байерн е лидер в Бундеслигата с 69 точки, а вторият РБ Лайпциг е с 61 в актива си.

Тимът на Байер Леверкузен пък натрупа 36 точки.

С хикса в 29-я кръг на Бундеслигата, Байерн има една победа в последните си три двубоя – тази над Борусия Дортмунд, като преди това падна от Хофенхайм.

Домакините играха с човек по-малко от 59-ата минута, когато втори жълт и съответно червен картон получи хърватинът Тин Йедвай. Той получи първия си жълт картон в 50-ата минута и само девет по-късно бе изгонен от рефера.

В отсъствието на голмайстора си Робърт Левандовски, Байерн имаше няколко възможности да реализира, но така и не успя да отбележи във вратата на Байер Леверкузен.

Левандовски с най-хубавото обещание за феновете на Байерн

В 34-ата минута Давид Алаба пропусна шанс да открие, пращайки топката над гредата.  Шест по-късно Тиаго Алакантара пък отправи опасен удар с глава, но отново неточно. Артуро Видал също пропиля възможност за гостите в 44-ата минута и пак той скоро след почивката пусна отлично към Томас Мюлер, чийто изстрел бе неточен.

В 58-ата минута Видал стреля силно по посока вратата на домакините, но топката се отби от защитник.

Ариен Робен също пропусна добър шанс в 74-ата минута на двубоя при удар с глава, а в 86-ата и Филип Лам не успя да отбележи за Байерн Мюнхен.