Лидерите на Байерн Мюнхен донесоха победата с 4:1 като домакин над Борусия Дортмунд в 28-я кръг на Бундеслигата. За Байерн се разписаха Роберт Левандовски на два пъти, Франк Рибери и Ариен Робен, а за гостите точен бе Рафаел Гереро.

Левандовски се превърна в първия играч в последните 15 години, който реализира в седем поредни домакински мача за Байерн Мюнхен след Джовани Елбер. 28-годишният поляк вече има 26 гола в Бундеслигата и общо 44.

Байерн Мюнхен натрупа 68 точки на върха в Германия, на 10 точки от втория РБ Лайпциг, който е с 58.

Отборът на Борусия Дортмунд пък пропусна да излезе трети в класирането и заема чевъртата позиция с 50 точки, като прекъсна серия от четири мача без загуба.

Байерн Мюнхен даде ясен знак на Борусия, че е готов за битка още в 4-ата минута, когато Франк Рибери реализира за 1:0. Малко преди това гостите организираха добра атака и Усман Дембеле се оказа в добра позиция, но ударът му не бе достатъчно точен. В 4-ата минута Филип Лам пусна отлично за Рибери и той не сгреши за 1:0.

Само 6 минути бяха необходими на Байерн Мюнхен, за да увеличи аванса си. Роберт Левандовски бе точен за 2:0 с прекрасно изпълнение от пряк свободен удар.

В 10-ата минута Левандовски вкара 25-и си гол в Бундеслигата този сезон и общо 43-и за Байерн. Ариен Робен също стреля опасно в 13-ата минута, но прати топката вляво от вратата на Борусия.

Гостите успяха да върнат едно попадение в 20-ата минута. Рафаел Герейро реализира за 2:1 със силен удар извън наказателното поле.

Вратарят на Борусия Дортмунд Роман Бюрки спаси удар на Робен в 30-ата минута. Роберт Левандовски пък пропусна изгодна нова изгодна възможност за Байерн в 44-ата минута, стреляйки вляво от вратата на "жълто-черните".

Домакините се нуждаеха от 4 минути след почивката, за да покачат на 3:1. Ариен Робен се разписа в 49-ата минута след като се измъкна от защитата на Борусия и преодоля Бюрки. Тимът от Дортмунд търсеше своите шансове и в 67-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг стреля опасно, но Свен Улрих спаси вратата си.

Само минута по-късно стражът на гостите роман Бюрки извърши нарушение, което бе наказано с дузпа. Роберт Левандовски бе точен от бялата точка за 4:1, реализирайки второто си попадение в двубоя.

Байерн имаше още възможности до края на срещата, като в 76-ата удар на Йосуа Кимих мина край дясната греда на Борусия, а в 85-ата Артуро Видал също стреля опасно.

Кристиан Пулишич пък пробва мерника си в 87-ата минута за гостите от Дортмунд, след като опита удар, койпо обаче не затрудни Свен Улирих и резултатът остана 4:1 за Байерн Мюнхен.