Вторият от миналия сезон в Бундеслигата РБ Лайпциг продължи с колебливото си представяне в последно време. След отпадането от Лига Европа през седмицата, сега „биковете” загубиха точки при гостуването на Вердер в Бремен, завършвайки 1:1.

Домакините бяха и отборът с по-добрите шансове, но и точката ще задоволи „бременските музиканти”, които вече могат да се чувстват спокойни за мястото си в елита през следващия сезон.

След пропуск на Златко Юнузович в началото, Вердер откри в 28-ата минута. Макс Крузе стреля прекрасно от границата на наказателното поле, топката срещна напречната греда, но се върна в Николас Мойсандер, който засече от въздуха за 1:0.

Гостите изравниха 5 минути след подновяването на играта, когато влезлият на почивката Адемола Лоокман получи пас от Щефан Илсанкер в наказателното поле, прекрасно пое топката, преодоля отбраната на съперника и от близко разстояние преодоля вратаря Иржи Павленка.

В следващите минути Тимо Вернер и Емил Форсберг пропуснаха добри възможности и в крайна сметка двата тима си поделиха по точка.

В класирането РБ Лайпциг е пети с 47 точки, а Вердер е на 13-а позиция с 37.