Байерн Мюнхен спечели Купата на Германия след крупен успех с 3:0 над РБ Лайпциг във финалния мач. Головете за успеха на баварците реализираха Роберт Левандовски на два пъти и Кингсли Коман. Това е и 19-ата купа на страната във витрината на Байерн.

РБ Лайпциг започна добре двубоя и пресира съперника си. В 10-ата минута Поулсен стреля опасно, след намесата на Нойер топката се отклони от напречната греда и се върна на полето. Седем минути по-късно пас към Поулсен щеше да създаде опасност за Байерн, но той не съумя да стигне до топката.

Байерн отвърна с удар на Алаба от далечно разстояние, но той беше крайно неточен. Все пак при отлично организирана атака на баварците се стигна и до попадение.

След центриране отляво по атаката на Байерн, топката попадна в Левандовски, който я насочи неспасяемо във вратата на РБ Лайпциг. Малко по-късно Коман беше изпреварен от съперников бранител, който получи пас от Мюлер по десния фланг на атаката. Левандовски имаше възможност да се разпише в 34-ата минута, но този път не сполучи.

В 41-ата минута Коман беше изведен на отлична голова позиция, преодоля Гулачи, но Конате спаси отбора си от второ попадение във вратата.

РБ Лайпциг - Байерн Мюнхен

източник: БГНЕС

РБ Лайпциг започна втората част надъхано и в рамките на две минути Нойер демонстрира отличен рефлекс и спаси отбора си от попадение. Първо в 48-ата минута Форсберг беше изведен от Конате очи в очи с вратаря, но той не трепна и запази вратата си. В следващата минута отново вратарят спаси Байерн от попадение.

В 57-ата минута Хумелс застана на пътя на топката след удар на Тимо Вернер. Четири минути по-късно и Хумелс стреля опасно, но Гулачи се справи.

В следващите минути и Мюлер пробва мерника си, но неуспешно. Все пак Байерн Мюнхен стигна до второ попадение в мача дело на Коман, който спря отлично топката в наказателното поле на РБ Лайпциг, преодоля съпротивата на съперник и прати топката в мрежата в 78-ата минута.

Роберт Левандовски направи резултата 3:0 в 86-ата минута, след като излезе очи в очи с вратаря на съперника и не му остави шансове. В 89-ата минута Ариен Робен излезе на чиста позиция, но прати топката над вратата.

В крайна сметка Байерн спечели трофея по категоричен начин. Така Нико Ковач спечели за втора поредна година трофея, с два различни отбора.