Безобразното представяне на Майнц 05 от началото на сезона в Германия продължава. Тимът се намира в зоната на изпадащите в Бундеслигата, а днес трябваше да се примири и с отпадането си от турнира за Купата на Германия.

Майнц загуби неприятно с 0:3 от тима на Айнтрахт Франкфурт като гост и безславно напусна надпреварата в четвъртфиналната ѝ фаза.

Мачът днес бе нещо повече от двубой за място на полуфиналите в турнира. Както е известно, двата тима са регионални съперници, а това бе едва вторият им мач помежду си в историята за Купата на Германия. Първият случай е преди цели 21 години, когато Айнтрахт отново побеждава, но тогава само с 1:0.

След силен старт на домакините, Анте Ребич откри за Айнтрахт. Въпреки превъзходството през първата част обаче, вторият гол във вратата на Майнц падна едва в началото на втората част. Второто попадение за тима от Франкфурт бе автогол на Александър Хак в 53-ата минута. Това тотално обезкуражи гостите, който само няколко минути по-късно допуснаха трети гол, дело на Омар Маскарел.

Малко преди края на редовното време Дани Латца от състава на Майнц бе изгонен с директен червен картон.

По-късно тази вечер е другият четвъртфинал между Шалке и Волфсбург.