Инголщад записа драматична победа с 3:2 над Дармщад в мач, който бе с живненоважен за баварците.

Двубоят от 28-ия кръг на Бундеслигата противопостави един срещу друг последните два тима в класирането, но докато Дармщад вече е сигурен изпадащ, то Инголщад изведнъж погледна към спасението след две поредни победи.

Трите точки срещу Дармщад бяха задължителни, за да запазят надеждите за оставане в Бундеслигата, а успехът дойде след огромни усилия.

Домакините откриха в 19-ата минута чрез Паскал Грос, но гостите изравниха в 33-ата чрез Марио Вранчич. 5 минути по-късно Вранчич реализира и втори гол, след като бе точен от дузпа.

През втората част домакините се втурнаха в атака, а изравнителният гол дойде в 68-ата минута чрез Алмог Коен.

В 72-ата минута пък Маркус Зутнер направи обрата пълен след перфектно изпълнение от пряк свободен удар.

В края на мача и двата отбора останаха с по 10 души на терена. Ромейн Брегери получи директен червен картон за фаул без топка срещу Антонио-Мирко Колак, който от своя страна получи втори жълт картон.

Така Инголщад остава предпоследен, но вече има 28 точки и е само на една от спасението. Дармщад пък е сигурен изпадащ с 15 точки.