Отборите на Хамбургер и Майнц 05 направиха хикс – 0:0 в двубоя по между си от 32-я кръг на Бундеслигата. Равенството и спечелената точка едва ли задоволява и двата тима, тъй като съперниците остават с еднакъв актив от по 34 точки, като Майнц е 15-и, а тимът на Хамбургер е 16-и - в зоната на изпадащите.

До края на сезона в Германия остават два кръга, а 13-ият и 14-ият Аугсбург и Вофсбург са с по 36 точки.

Домакините от Хамбургер спряха серия от три поредни поражения, а Майнц 05 също бе записал загуба в предишния си двубой – от Борусия Мьонхенгладбах.

Гостите имаха шанс за попадение в 11-ата минута, когато Йошинори Муто стреля обещаващо, но изстрелът му бе отразен от стража на Хамбургер.

В 40-ата отново Кристиан Матения спаси вратата си и запази равенството.

Хамбургес можеше да открие в 77-ата минута, когато Филип Костич овладя топката и стреля, но вратарят на гостите Яник Хут бе на мястото си.

Отборите на Инголщад и Дармщад са 17-и и 18-и със съответно 30 и 24 точки в актива им.