Отборите на Дания и Германия не успяха да излъчат победител в приятелски мач, който се игра на стадион „Брьондби“ във вторник вечер.

Двубоят приключи при равенство 1:1, но акцентът от него бе изравнителното попадение на Бундестима в заключителните минути на срещата.

Равенството за Германия бе осигурено от защитника на Байерн Мюнхен Йосуа Кимих, който се разписа с невероятен ножичен удар от границата на наказателното поле.

Домакините от Дания откриха резултата още в 18-ата минута чрез голямата си звезда Кристиан Ериксен. Нападателят на Тотнъм се възползва по отличен начин от нескопосаната игра на централните бранители на гостите и с мощен шут от около 22 метра не остави шансове на вратаря.

В друга контрола от тази вечер Украйна отстъпи изненадващо на Малта като домакин с 0:1, а в същото време Израел и Молдова също не успяха да се победят – 1:1.