Осмият кръг в Бундеслигата започна с драматична победа на Щутгарт с 2:1 над закъсалия Кьолн. Успехът за „швабите” действително бе много труден като дойде с попадение в самия край на добавеното време.

Като цяло двубоят бе много интересен, с положения пред двете врати като „козлите” можеха да открият чрез Симон Цолер и Матиас Леман.

Вместо това обаче първият гол бе за домакините. Той падна в 38-ата минута и бе плод на отлична отборна атака. Тероде много майсторски изведе Анастасиос Донис, който се пребори в наказателното поле и реализира покрай Тимо Хорн.

Гостите изравниха в 77-ата минута, когато Доминик Хайнц получи пас от Цолер и от границата на наказателното поле отправи блестящ изстрел в горния ляв ъгъл като не остави никакви шансове нa Рон-Роберт Цийлер.

Щутгарт обаче не престана да търси успеха и той дойде в четвъртата минута на добавеното време. Аколо проби отдясно в наказателното поле и намери добра позиция, от която да стреля, топката мина през краката на двама бранители в червено като коварен рикошет я направи неспасяема за Хорн.

Още в ответната атака „козлите” имаха чудесен шанс за изравняване, но това не се случи. Така Кьолн остава на последното място с актив от едва една точка. Щутгарт пък е 10-и с 10 точки.