Въпреки че инкасира гол от съблекалните, Борусия Дортмунд зарадва феновете си с истински побой над баварския Аугсбург. Вестфалците пуснаха попадение само 29 секунди след първия съдийски сигнал, но малко след това изравниха и после смълчаха опонента с крайното 5:1.

За втора поредна година "жълто-черните" пуснаха гол около 30-та секунда на старта на кампанията си. Миналата година Жан-Кевин Огюстен от РБ Лайпциг прониза мрежата на бъдещия вицешампион, а сега това стори Флориан Нидерлехнер.

Но отговорът беше светкавичен, след като Борусия изравни чрез Пако Алкасер още в 3-та минута. До почивката повече попадения не паднаха, но малко след нея последваха три мощни удара по съперника - от Джейдън Санчо, Марко Ройс и Пако Алкасер. В края Юлиан Бранд оформи тежкия погром за баварците с пети гол в мрежата им.

Иначе, както вече споменахме, мачът започна с леден душ за домакините. Мадс Педерсен направи страхотен пробив и намери непокрития във вратарското поле Нидерлехнер, за когото не остана нищо по-лесно от това да вкара топкаат в мрежата за 1:0 в 29-та секунда.

Но отговорът на Борусия беше светкавичен. При подобна ситуация топката стигна до аутлинията на Аугсбург и беше пусната успоредно на голлинията, вратарят изби съвсем леко и заложи за Алкасер, който я мушна под плонжа му за 1:1.

Последва истинска буря пред вратата на баварците. Юлиан Вейгъл, Матс Хумелс, Марко Ройс на два пъти и Аксел Витсел направиха невероятни пропуски. Но точността изневери на всички в Дортмунд и в крайна сметка до почивката повече попадения не паднаха.

След нея всичко се реши набързо между 51-та и 59-та минута, когато домакините нанизаха три безответни гола. Първо Джейдън Санчо получи страхотен пас отдясно в наказателното поле от Аксел Витсел и с прекрасен шут преодоля Томаш Кубек за пълния обрат.

В 57-та минута гостите рухнаха, когато след една грешка в защитата им и лоша намеса на вратаря позволи на Алкасер да стигне до една отбита топка и с пас с едно докосване да намери непокрит Марко Ройс, а той без забавяне се разписа за 3:1.

Всичко приключи две минути след това, когато Пако Алкасер заби истински шедьовър от границата на наказателното поле и направи резултата 4:1. До края на мача вестфалците се забавляваха и правеха шоу за феновете си.

Те ги зарадваха и с пето попадение в 83-та минута, когато точен беше Юлиан Бранд, засекъл перфектно подаване на Аксел Витсел, който направи много силен мач. С изпълнението си Бранд сложи точка на спора с крайното 5:1.

Така Борусия записа най-убедителната за момента победа в първия кръг на Бундеслигата и това позволи на момчетата на Люсиен Фавр да излязат на върха на класирането, макар все още да трябва да се изиграят три двубоя от кръга.