Борусия Дортмунд допусна първа грешна стъпка от началото на сезона в Бундеслигата. В мач от третия кръг "жълто-черните" завършиха 0:0 като гости на Фрайбург, въпреки че почти цял мач бяха с човек повече на терена.

Това стана, след като в 27-ата минута Йорик Раве извърши грубо нарушение и си заслужи директен червен картон.

През второто полувреме Борусия засили натиска, но вратарят на домакините Александер Шмолов бе перфектен и не позволи топката да мине зад него.

Със спечелената точка Борусия все пак излезе временно на първо място със 7 точки. Толкова има и Хановер, който също направи първа грешна стъпка - 1:1 като гост на Хановер. Байерн обаче има възможност да излезе еднолично начело, ако победи Хофенхайм в мача, който стартира в 19,30 часа.

В същото време Майнц победи Байер Леверкузен с 3:1, а Айнтрахт Франкфурт записа изненадваща победа с 1:0 като гост на Борусия Мьонхенгладбах.

Аугсбург пък закотви Кьолн на дъното след 3:0 с хеттрик на Алфред Финбогасон.