Последният в Бундеслигата Дармщад победи Шалке 04 с 2:1 в среща от 29-ия кръг. По този начин футболистите на Торстен Фрингс се спасиха от изпадане във Втора Бундеслига поне за още един кръг. Дармщад има едва 18 точки и се намира на цели 14 от спасителната зона. До края на първенството остават само пет кръга. Шалке 04 е на незавидното 11-то място с 37 точки.

Дармщад откри резултата в 11-ата минута чрез Вранчич, който засече подаване не Хелер. Шалке 04 натисна своя противник и създаваше положение след положение пред вратата на Есер.

Гуидо Бургщалер и Донис Авдаж на няколко пъти не намериха целта от непосредствена близост. Йохан Гейс и Холгер Бадщубер също пропуснаха за Шалке 04. В 26-ата минута Марио Вранчич отново получи шанс да се разпише, но късметът не бе на негова страна.

До края на полувремето футболистите от Гелзенкирхен се редуваха един след друг да пропускат пред вратата на Дармщад. Макс Майер, Бургщалер и Леон Горецка показаха неточен мерник. След подновяването на играта ситуацията на терена не се промени.

Шалке 04 продължи да държи инициатива и да създава положения пред Есер.

В 58-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Керер. Гуидо Бургщалер застана зад топката, но ударът му бе спасен от Есер. Шест минути след това резервата Франко Ди Санто също не сполучи останал сам срещу вратаря на Дармщад.

Все пак в 75-ата минута испанския защитник Коке успя да изравни резултата след удар с глава. Устремът на Шалке 04 бе спрян в 81-ата минута, когато Керер получи червен картон заради безсмислен фаул.

Дармщад успя да се възползва от ситуацията и в третата минута от добавеното време Жером Гондорф близка дистанция вкара за 2:1.