Отборът на Шалке 04 постигна успех като гост на Майнц 05 с 1:0 в мач от 25-я кръг на Бундеслигата. Това бе втора поредна победа за Шалке, а Майнц инкасира второ поредно поражение.

Тимът на Шалке 09 натрупа 33 точки на девета позиция във временното класиране, а Майнц 05 е 12-и с 29 точки до момента.

Единственото попадение за Шалке бе дело на босненеца Сеад Колашинац, който реализира за 1:0 в 50-ата минута.

Преди това в 38-ата минутаБоян Къркич бе близо до гол за Майнц, но вратарят на Шалке Ралф Ферман се прояви със спасяване. Пак Къркич не успя да изравни за домакините в 60-ата минута след като отправи добър удар с глава, но Ферман реагира навреме.

В добавеното време на мача Набил Бенталеб получи удобен пас и стреля, но не успя да реализира втори гол за гостите и така Шалке победи с 1:0.