Отборът на Байерн Мюнхен победи с 3:2 при визитата си на „Сигнал Идуна Парк“ тима на Борусия Дортмунд. Вестфалци откриха в 5-ата минута чрез Юлиан Брандт, но четири по-късно Левандовски изравни. Минута преди почивката Коман обърна резултата в полза на баварците. Няколко минути след началото на втората част Халанд направи 2:2 с прецизен удар, а около четвърт час преди края Левандовски реализира още веднъж за Байерн за 3:2, като този път полякът бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Хумелс.

Gulliver/GettyImages
61 снимки

Още в третата минута Халанд получи извеждащ пас от дълбочина, но Мануел Нойер разчете ситуацията добре и изби току пред норвежкия нападател останал очи в очи с него.

Две минути по-късно обаче прошка нямаше - Юлиан Брандт получи хубав пас и с обръщането си излъга Алфонсо Дейвис, а със следващото си докосване прати топката в мрежата на Нойер за 1:0.

Едва 60 секунди след попадението Алфонсо Дейвис проби добре отляво и подаде към Сане, чийто удар от 14-15 метра бе избит от играч на домакините с тяло.

Срещата продължи бясното си темпо и още преди да са изминали 10 минути, Матс Хумелс сбърка сериозно в центъра, от което се възползва Томас Мюлер, който напредна в половината на вестфалци, а от последвалото му единоборство на дъгата с "виновникът" Хумелс се възползва Роберт Левандовски, който с премерен удар възстанови паритета.

В 12-ата минута удар на Сане от границата на наказателното поле мина близо до дясната греда на Кобел. Десетина минути по-късно отбраната на домакините отново си навлече сама проблеми - Емре Джан сбърка пас в собственото си наказателно, пращайки топката право в Кингсли Коман. Ударът на френското крило обаче бе избит с шпагат от защитник в жълто-черно. Малко преди изминаването на половин час игра, пас на Ройс при контра на Борусия изведе Халанд сам срещу Мануел Нойер, но ударът на норвежкия таран мина точно до левия страничен стълб на германския вратар.

Минута преди почивката баварците стигнаха до пълен обрат в резултата. Рейд на Алфонсо Дейвис попадна на крака на Рафаел Гереро, португалският бек обаче изчисти лошо в тялото на Хумелс, след което топката се озова в краката на Коман, който бе безпощаден.

Три минути след началото на втората част Упамекано не прецени добре едно центриране и топката се озова в Джуд Белингам, който веднага я насочи към Халанд. Норвежкият нападател не се замисли и за секунда и с прецизен удар с десния крак изравни за Борусия.

Малко преди да измине час игра Кингсли Коман получи добра топка от Мюлер и залъга добре Гереро, но ударът му с левия крак в близкия ъгъл бе отразен по страхотен начин от Кобел. Минута след спасяването на Кобел, нова грешка на Упамекано можеше да коства много на Байерн. Недоброто изчистване с глава на френския защитник доведе до центриране на Марко Ройс, избито с шпагат в последния момент на Ернандес. След изчистването топката се озова в Халанд, чийто удар отново бе спрян от френския защитник, този път с тяло.

В средата на второто полувреме Упамекано и Брандт скочиха за една висока топка, при което немският атакуващ халф за кратко изпадна в безсъзнание, а играчите на двата отбора наобиколиха №19 от състава на домакините, докато получи лекарска помощ. Впоследствие бившият халф на Леверкузен бе изведен от терена на носилка, като бе заменен от Мариус Волф.

Четвърт час преди края на срещата Роберт Левандовски реализира дузпа отсъдена за игра с ръка на Матс Хумелс.

Борусия Дортмунд - Байерн Мюнхен 2:3

1:0 Юлиан Брандт 5`

1:1 Роберт Левандовски 9`

1:2 Кингсли Коман 44`

2:2 Ерлинг Халанд 48`

2:3 Роберт Левандовски (д) 77`

Борусия Дортмунд(4-3-1-2): Грегоар Кобел - Тома Мюние, Мануел Аканджи, Матс Хумелс, Рафаел Гереро(82` - Нико Шулц) - Джуд Белингам, Емре Джан(жк), Махмуд Дахуд(60` - Дониел Мален) - Юлиан Брандт(70` - Мариус Волф) - Марко Ройс, Ерлинг Халанд(82` - Щефан Тигес)

Старши треньор: Марко Розе

Байерн Мюнхен(4-2-3-1): Мануел Нойер - Бенжамен Павар, Дайо Упамекано, Люка Ернандес(73` - Никлас Зюле), Алфонсо Дейвис - Леон Горецка(65` - Джамал Мусиала), Корентен Толисо - Кингсли Коман(88` - Танги Нианзу), Томас Мюлер, Лирой Сане(65` - Серж Гнабри) - Роберт Левандовски