Отборът на Байерн Мюнхен надви Волфсбург с 3:2 в мач от 29-и мач от германската Бундеслига. Точни за баварците бяха Джамал Мусиала, който реализира две попадения, и Максим Чупо-Мотинг. Домакините демонстрираха добра игра и на два пъти съумяваха да се върнат в мача с голове на Воут Вегхорст и Максимилиан Филип, но това се оказа недостатъчно, за да вземат поне точка от битката.

Първата добра възможност в мача бе на сметката на домакините, но Боте Баку бе отказан от добрата вратарска проява на Нойер. Десетина минути по-късно наскоро навършилият 18 години Джамал Мусиала изведе баварците напред с добър изстрел в долния ляв ъгъл.

Малко след това Чупо-Мотинг удвои за гостите след страхотна грешка от страна на Кастеелс. След половин час игра домакините се върнаха в мача с гол на Вегхорст.

Отговорът на баварците обаче бе светкавичен, тъй като само след две минути Мусиала върна двойния аванс на своя тим.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

В началото на втората част гостите организираха страхотна атака, завършила с удар на Мюлер, но за нещастие на легендата топката бе избита от противников бранител на самата голлиния. Малко по-късно Максимилиан Филип се възползва от грешка на противника и с лекота изненада Нойер, отбелязвайки за 2:3.

В 68-ата минута след индивидуален рейд Алфонсо Дейвис изстреля топката от ръба на наказателното поле, но Кастеелс реагира блестящо и осуети опита му. Волфсбург отговори с удар на Жером Русийон, който обаче пропусна целта.

Така баварците, които са водачи в класирането, взеха трите точки от мача и събраха общ актив от 68 пункта. Волфсбург от своя страна остана на трето място с 54 точки.

Волфсбург - Байерн М   КР 2:3
0:1 Джамал Мусиала 15'
0:2 Максим Чупо-Мотинг 24'
1:2 Воут Вегхорст 35'
1:3 Джамал Мусиала 37'
2:3 Максимилиан Филип 54'

СЪСТАВИТЕ:

Волфсбург: 1. Кастеелс, 6. Отавио, 25. Бруукс, 4. Лакроа, 19. Мбабу, 31. Герхард, 24. Шлагер, 40. Сантош Са, 17. Филип, 20. Баку, 9. Вегхорст

Треньор: Оливер Гласнер

Байерн: 1. Нойер, 19. Дейвис, 21. Ернандес, 17. Боатенг, 5. Павар, 27. Алаба, 6. Кимих, 10. Сане, 25. Мюлер, 42. Мусиала, 13. Чупо-Мотинг