Байер Леверкузен победи Карлсруе с 3:0 в мач от първия кръг на Купата на Германия. Резултатът обаче на пръв поглед определено лъже, защото „аспирините” трябваше да преминат през продължения, след като редовните 90 минути срещу тима от Трета лига завършиха 0:0.

В добавените 2 по 15 минути момчетата на Хайко Херлих най-сетне се отпушиха и си осигуриха мястото в следващия етап. Доминик Кор вкара за 1:0 в 93-ата минута, Жоел Похянпало удвои в 99-ата, а Леон Бейли оформи крайното 3:0 в 105-ата.

Проблеми имаше и тимът на Борусия Мьонхенгладбах, който постигна късен обрат срещу четвъртодивизионния Рот Вайс Есен – 2:1 след голове на Йонас Хофман и Рафаел съответно в 79-а и 82-а минути.

Холщайн Кийл отстрани Айнтрахт Брауншвайг след 2:1 в мач между два отбора от второто ниво на германския футбол. Динамо Дрезден също е напред след труден успех с 3:2 като гост на Кобленц.

По-голямата част от мачовете в в събота, когато Байерн Мюнхен гостува на Кемниц.