Играчите на Арсенал продължават с позитивните изяви от началото на предсезонната подготовка. След като откриха контролите с успех с 3:0 над Колорадо Рапидс, сега "артилеристите" се справиха в повече от престижната проверка с Байерн Мюнхен от надпреварата International Champions Cup.

Те надделяха с 2:1 в Лос Анджелис, като развръзката в двубоя дойде след почивката. Младият Луис Познански си вкара автогол и откри за "топчиите", но Роберт Левандовски изравни. Малко преди края Едуард Нкетиа донесе успеха на английския тим.

И двата тима заложиха на експериментален състав, което е нормално с оглед на ранната фаза от подготовката им. Въпреки това интересните положения не липсваха. След равностоен първи половин час, първата ситуация се откри пред Томас Мюлер в 32-та минута, но мощният му удар от наказателното поле беше отразен от вратаря Бернд Лено.

Шест минути по-късно германската звезда на Арсенал Месут Йозил се озова в подобна ситуация и стреля опасно, но и той не успя да преодолее вратаря. В крайна сметка почивката дойде при нулево равенство, а развръзката остана за след това.

В 49-та минута падна и първото попадение. Тогава Пиер-Емерик Обамеянг опита да подаде една топка към Александър Лаказет в наказателното поле, като французинът дебнеше около точката на дузпата. Подаването му обаче беше пресечено от младия Луис Познански, който за негово нещастие прати топката в собствената си мрежа.

Бившият играч на Арсенал Серж Гнабри можеше да изравни за баварците минути по-късно, но пробивът му в наказателното поле беше спрян в последния момент. Малко по-късно Рийс Нелсън имаше шанс да удвои за "артилеристите", но изстрелът му беше избит от защитник.

Така се стигна до 71-та минута, когато резултатът беше изравнен. Тогава Серж Гнабри направи страхотно центриране от десния фланг и качи топката на главата на Роберт Левандовски, който я прати неспасяемо в сглобката на вратата.

Серж Гнабри можеше съвсем да отчая бившия си отбор и да сътвори дори пълен обрат в 80-та минута, но ударът му намери гредата. Всичко вървеше към равенство, но в 88-та минута двама от младоците на "топчиите" изплетоха страхотна комбинация, с която донесоха успеха на тима си в тази проверка.

Тогава Тайрийс Джоунс-Джулс направи двойно в наказателното поле със съотборник и се озова на границата на вратарското поле, откъдето пусна прострелно подаване за Едуард Нкетиа и той просто нямаше как да сбърка фронтално срещу вратата - 2:1. С това беше оформен и крайният резултат.