Отборът на Айнтрахт Франкфут разпиля Фортуна Дюселдорф в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Домакините разбиха своя противник със 7:1, а над всички бе сръбският нападател Лука Йович. Той заби цели пет попадения, а първият му гол в срещата, с който резутатът стана 2:0, определено ще влезе в „учебниците по футбол“.

Головото шоу на стадион „Комерцбанк арена“ започна в 20-ата минута, когато тимът на Айнтрахт счупи статуквото. Домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а Себастиан Хелер не сгреши и даде преднина на своите.

Шест по-късно започна и рециталът на Йович. След атака отляво и центриране в наказателното поле, нападателят се извиси във въздуха и със страховит акробатичен удар хвърли в екстаз феновете на тима от Франкфурт.

До края на първата част падна още един гол и той отново бе дело на Йович, който играе в Айнтрахт под наем от тима на Бенфика.

През втората част ситуацията за гостите от Фортуна стана още по-тежка, въпреки че успяха да реализират почетен гол. Отново Хелер бе точен за 4:0, а до края на срещата на терена блестеше един човек – Лука Йович. Таранът наниза нови три гола, като по този начин се превърна в първият сръбски фубтолист, който бележи хеттрик в Бундеслигата. Нападателят също стана най-младият играч, вкарвал пет гола в един мач в първото ниво на футбола в Германия.

Почетният гол за гостите, които продължават да окупират последната позиция във временното класиране, бе дело на Доди Лукебакио. Айнтрахт Франкфурт е шести с 13 точки в актива си.