Айнтрахт Франкфурт се върна на пътя на победите! Тимът на Ади Хунтер повали Байер Леверкузен с 2:1 на своя "Комерцбанк Арена" в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Резултатът откри Дани да Коща в 28-ата минута след силна акция на домакините в предни позиции и последен пас на Себастиан Халер. Малко след началото на втората част - в 57-ата минута, точен бе другият халф-бек на бек на Айнтрахт - Филип Костич, който засече подаване на Себастиан Халер отдясно.

В 65-ата минута Карим Белараби се възползва от хубав пас на Леон Бейли на далечна греда, като с точен шут под Кевин Трап върна едното попадение за "аспирините".

Сблъсъкът беше и много груб, заради което Феликс Брих вдигна осем жълти картона, като особено твърдо действаха футболистите от Франкфурт, които заслужиха шест от официалните предупреждения.

След този успех Айнтрахт е 5-ти с 26 точки, докато Байер е 11-ти с 18 т.