Пари Сен Жермен показа категорично кой е шефът във френския футбол, като разгроми с 3:0 големия си съперник Марсилия в Класиката на Лига 1.

Извън категоричната победа - голяма тревога за Унай Емери и компания - контузи се Неймар, а предстои реваншът с Реал в Шампионската лига.

Шок и ужас завладя „Парк де Пренс“ и всички фенове на Пари Сен Жермен. Голямата звезда на тима, струващият 222 милиона евро Неймар, бе изнесен на носилка от терена в 78-ата минута, избухнал в сълзи и закрил с ръце лицето си.

Това се случи, след като бразилецът изкълчи глезен след единоборство със Сар по време на дербито с Марсилия.

Двубоят бе изпъстрен със здрави влизания, особено на гостите от Марсилия, като още в началните минути на мача бе спестен червен картон на Лукас Окампос, влязъл зверски в краката на Даниел Алвеш.

ПСЖ се готви за решителен реванш срещу Реал Мадрид след 1:3 в първия осминафинала в Шампионската лига и ако контузията на Неймар се окаже тежка, това би било огромна загуба за абсолютния лидер във Франция.

Самият мач нямаше особена история - ПСЖ доминираше, играчите на Марсилия ритаха здраво. Килиан Мбапе откри рано-рано в мача - още в 11-ата минута.

После Лукас Окампос трябваше да бъде изгонен в 17-ата, но бе пожален след бруталното влизане с бутоните в крака на Дани Алвеш.

Последва автогол на Роландо след намеса на Неймар преди това и 2:0 за парижани в 27-ата минута.

През второто полувреме след нова асистенция на Неймар Единсон Кавани оформи класиката в Класиката - 3:0 в 55-ата минута.

Всичко извън безспорната доминация на парижани, бяха сблъсъци, нерви и картони. И най-вече контузията на Неймар!

ПСЖ е абсолютен лидер със 71 точки и вече 84 реализирани гола в първенството на Франция. Марсилия е на третото място с 55 точки.

ПСЖ и Марсилия играят в сряда отново в четвъртфинал за Купата на Франция, пак на "Парк де Пренс".