Отборът на Рен продължава полека-лека да скъсява изоставането си от топ 4 във френското първенство. В 28-ия кръг тимът на Сабри Ламуши постигна ценен успех с 0:2 навън срещу Амиен.

Така Рен ще разчита на нова грешна стъпка от 4-ия Олимпик Лион, който се намира в изключително деликатна ситуация. „Хлапетата” нямат победа в последните си 5 шампионатни мача, като една от трите им загуби в този период дойде именно срещу „червено-черните”. Утре Олимпик гостува на Монпелие, който се представя стабилно напоследък и би могъл да отмъкне нещо от мача.

Рен от своя страна си свърши работата на „Стад де ла Ликорн” с голове в края на всяко от полувремената. Уаби Хазри даде аванс на гостите в 41-ата минута, а през втората част Ибрахима Сар реши всичко с попадение в 86-ата.

„Червено-черните” имат вече 41 точки на сметката си и са пети в подреждането. Лион засега е далеч напред с 50 пункта.