Пари Сен Жермен запази живи надеждите да защити титлата си в Лига 1. В 37-ия кръг на френския шампионат парижани без много усилия надиграха Сент Етиен с 4:0 навън и така разликата между тях и лидера Монако си остана 3 точки. „Монегаските” имат един мач по-малко, но поне на теория ПСЖ има всички шансове да се бори за първото място.

На „Стад Жофроа Гишар” грандът от столицата стартира ударно. Във втората минута Максуел Андраде получи отляво и от наглед трудна позиция центрира перфектно към близката греда. Единсон Кавани изникна тъкмо навреме и с глава разстреля Стефан Рюфие – 1:0.

Този гол подейства много деморализиращо на домакините, които трудно създаваха обещаващи ситуации. Към края на полувремето дойде и вторият гол за гостите, а това сякаш окончателно прекърши волята на „зелените”. В 38-ата минута Марко Верати даде блестяща асистенция над отбраната и изведе Лукас Моура сам срещу вратаря. Бразилецът овладя уверено, напредна и с безкомпромисен шут в горния десен ъгъл направи 2:0.

В 51-ата минута Юлиан Дракслер изтърва брилятнен шанс също да се нареди сред голмайсторите. Германецът получи възможно най-добрата топка във вратарското поле, ала насочи изстрела си в Рюфие, който се намеси решително.

Третият гол за ПСЖ падна малко преди заключителния четвърт час. Адриен Рабио напредна добре с топката отляво и с пас пред себе си изведе Блейс Матюиди в коридор. Френският национал центрира по тревата, а Кавани се хвърли на отчаян шпагат и с доза късмет заради рикошет за втори път в срещата преодоля Рюфие – 3:0.

Време за четвърти гол също имаше. В 79-ата Верати с дълъг пас намери Дракслер отляво, който пое технично и се устреми напред, след което сви назад за Лукас. Бразилецът се ориентира бързо и с шут през защитниците порази мрежата – 4:0.

От Сент Етиен се надяваха ПСЖ да е спрял дотук, но в 90-ата минута Дракслер най-сетне прибави и попадение на името си. Резервата Джовани Ло Селсо даде чудесната асистенция, като още веднъж в мача защитниците пред Рюфие бяха безпомощни при висок извеждащ пас. Дракслер укроти в наказателното поле и имаше цялото време на света, за да реши къде да стреля – 5:0.

С този успех ПСЖ събра 86 точки, а с 89 пред тях е единствено Монако. Сент Етиен пък се срина до 8-ата позиция със своите 50 точки.

Иначе на дъното вече стана ясно името на първия изпадащ. Това е отборът на Нанси, който записа трета поредна загуба в първенството след 0:2 от Дижон. Нанси има 32 точки на последното 20-о място, докато първите тимове над чертата – Каен и същият този Дижон – разполагат с 36 при оставащ един мач до края.

На дъното спокоен за оцеляването си може единствено да бъде 15-ият Монпелие – въпреки четирите поредни загуби. Той има 39 точки, а всеки измежду Дижон (36), Каен (36), Лориен (35) и Бастия (34) могат да споделят тъжната съдба на Нанси.