Пари Сен Жермен постигна съвсем очаквана и категорична победа с 5:0 при домакинството си над Бастия от 36-ия кръг на Лига 1. Два гола за успеха отбеляза Единсон Кавани, който изпусна и дузпа.

Парижани започнаха устремно мача и още с първия сигнал започнаха да натикват съперника все по-дълбоко в неговата половина. Столичани все пак трябваше да почакат за откриването на резултата, което стана факт в 32-ата минута. Тогава звездите на ПСЖ изплетоха невероятна многоходова акция, с която съвсем приспаха защитниците на Бастия. Верати изведе Блейс Матюиди сам отляво в наказателното поле, а френският национал пусна пас по тревата към далечната греда, където Лукас Моура реализира на празна врата - 1:0.

Само три минути по-късно ПСЖ дръпна с още един гол. Марко Верати заби невероятен шедьовър с шут от 20-ина метра по диагонала. Италианецът получи топката пред наказателното поле и нанесе страховит шут, който влетя в горния ляв ъгъл без никакъв шанс за вратаря Жан-Луи Лека.

Солидната преднина позволи на ПСЖ да играе доста освободено и без напрежение през второто полувреме. Третият гол за домакините падна в 76-ата минута, когато Верати и Гонсало Гедеш изплетоха красиво двойно подаване, а бившият играч на Бенфика изведе Кавани сам на празна врата – 3:0.

Две минути по-късно уругваецът изпусна златен шанс отново да се разпише, като този път пропусна дузпа.

Въпреки това головият устрем на ПСЖ не спря. В 82-ата минута Джовани Ло Селсо реализира за 4:0, а в последните секунди Кавани все пак се разписа още веднъж, за да оформи крайния резлултат.

С победата ПСЖ временно се изравни по точки с лидера в класирането Монако – по 83 за всеки. „Монегаските“ обаче имат да наваксват цели 2 мача и това им дава предимство.

Бастия остава последен след 19-ото си поражение през сезона, като има 31 точки. 19-ият Нанси има с точка повече, а намиращите се над тях Дижон и Каен имат по 33.