Новакът Троа постигна победа с 2:1 над Ница в мача от втория кръг на Лига 1. Това бе второ поредно поражение за отбора от лазурния бряг, а победата, която бе записана под номер 1 за Троа, изведе отбора до второто място в таблицата с 4 точки. Ница е 16-и без спечелен пункт.

Всичко по-интересно в мача се случи през втората част. Гостите от Троа поведоха след 53 минути игра. Адама Ниане овладя добре топката при едно подаване, след това стигна до наказателното поле и с отличен удар откри за 1:0.

В 62-ата минута домакините изравниха. Освалдо Вискарандо се хвърли да чисти една топка, последва съприкосновение със съперников играч, а съдията прецени, че има основания да отсъди дузпа. С изпълнението се нае Аласан Плеа, който изравни – 1:1.

Срещата вървеше към реми, но пет минути преди края на редовното време Ниане пусна находчив пас към Саиф-Един Каун на границата на пеналта, а последният премерен изстрел оформи крайния резултат 2:1.

В следващия кръг Троа е домакин на Нант, а Ница посреща Гингам.